ASICS

ASICS przeceny

ASICS – to japońska marka założona przez Kihachirō Onitsuka. Od 1949 roku firma produkuje innowacyjne pod względem technologicznym obuwie, odzież i sprzęt sportowy. Sławę zyskała dzięki butom Mexiko 66 z kolekcji Onitsuka Tiger.

Jak powstała marka?

W lata 50-tych firma Kihachirō Onitsuka zasłynęła w skali całego golu, dzięki nowatorskim adidasom Mexico 66 do biegania. Popyt na produkt był spowodowany nie tylko komfortem użytkowania, ale i innowacyjnym dresingiem. Nieodłącznym elementem każdego z obuwia były skrzyżowane paski.

W 1955 roku firma posiadała już 500 sklepów na terenie Japonii, które sprzedawały modele z linii Onitsuka Tiger . Ofertę Onitsuka wykorzystywali nie tylko mieszkańcy kraju, ale i sportowcy olimpijscy z całego świata. W niedługim czasie firma wyspecjalizowała się w tworzeniu butów, a nawet odzieży i akcesoriów dla osób uprawiających inne dyscypliny sportu, m.in. piłkarzy, koszykarzy, atletów, tenisistów i siatkarzy. Z końcem lat 70-tych producent połączył siły z „GTO i JELENK”, dzięki tej synchronizacji powstała światowej sławy marka ASCIS.

Co oznacz nazwa?

Nazwa marki ASICS, to skrót od łacińskiego zdania „Anima Sana in corpore Sano”, co w polskim tłumaczeniu oznacza „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Od początku działalność ASICS przebiegała w myśl tej sentencji, co sprawia że tworzy wysokiej jakości produkty przeznaczone zarówno dla zawodowych sportowców, jak i amatorów.

Share this post
.