Lacoste

lacoste-przeceny

Lacoste – tą nazwę znają chyba wszyscy, zaś zdecydowana większość ją uwielbia i w swojej szafie ma przynajmniej jeden produkt tej właśnie marki. Historia związana z powstaniem firmy odbiega schematem od większości znanych. Rene Lacoste – bo tak właśnie nazywa się jej twórca – dostał od lekarzy zalecenie uprawiania sportu. Wybór padł na tenisa, a Lacoste obiecał sobie, że stanie się mistrzem w swojej dziedzinie – słowa dotrzymał.

Kontrowersyjny krótki rękawek.

Pojawiając się na finałach French Open, w 1926 roku wzbudził niemałą sensację – miał on bowiem na sobie strój, który w żaden sposób nie przypominał tych znanych w świecie tenisa. Koszulka z krótkim rękawem i miękkim kołnierzykiem, wykonana z bawełny wzbudziła wręcz kontrowersję – tenis był w ówczesnych czasach sportem dla gentlemanów, a odsłonięte ramiona nie świadczyły o graczu dobrze.

Dynamiczna linia produkcyjna.

Koszulka ta okazała się własnym projektem Rene, a także wzbudziła duże zainteresowanie, które stało się przyczynkiem do stworzenia własnej marki odzieżowej. Już kilka lat później, bowiem w 1933 roku z linii produkcyjnej Lacoste wyszło ponad 300 tysięcy takich białych koszulek. Dziś odzież z logo krokodylka jest wręcz rozchwytywana przez konsumentów, a popularność marki rośnie z każdą chwilą.

Share this post
.