Mitchell & Ness

Mitchell & Ness Nostalgia Co to amerykańska firma zajmująca się produkcją odzieży i akcesoriów sportowych. Powstała w 1904 roku w Filadelfii, w stanie Pensylwania, zaś jej twórcami byli: Frank P. Mitchell oraz Charles M. Ness. Początkowo firma nosiła nazwę „Mitchell & Ness Sporting Goods” i zajmowała się produkcją rakiet tenisowych i wypaproszeń pól golfowych.

Początki marki

Przełom w jej działalności nadszedł w 1933 roku, kiedy zaczęła dostarczać sprzęt wchodzącej do NFL drużynie Philadelphia Eagles. W latach 1938 – 1940 była także towarzyszem Philadelphia Athletics, a od początku lat 40. XX wieku wyposażała w sprzęt drużynę Philadelphia Philies.

Odzież i akcesoria

W 1999 roku nadszedł czas na zmiany – firma nawiązała współpracę z National Basket Association, wydając także kolekcję strojów stylizowanych na stare lata, o nazwie Hardwood Classics. W 2000 roku podobną serię, o nazwie Throwback Collection firma wydała dla National Football League, a dwa lata później dla National Hockey League. Obecnie firma nadal produkuje odzież i akcesoria sportowe o najwyższej jakości.

Share this post
.