New Balance

NEW-BALANCE-przeceny

New Balance to jedna z kultowych marek produkujących obuwie, odzież i akcesoria sportowe. Znana jest na całym świecie, a w jej słynnych butach z literą N chodzą największe gwiazdy.

Kiedyś

Marka New Balance została założona w 1906 roku przez Williama J. Riley’a. Miało to miejsce w amerykańskim Bostonie. Początkowym założeniem firmy była poprawa komfortu robotników przez projektowanie dla nich specjalnych wkładek do butów. Wtedy jeszcze nic nie zapowiadało, że NB wejdzie kiedyś do klasyki sportowego stylu i stanie się jedną z najpopularniejszych marek na świecie. Pierwsze buty do biegania marki New Balance wyszły na rynek dopiero w 1938 roku i przeznaczone były dla lokalnego klubu sportowego, a cena butów wynosiła jedynie… 7$.

Teraz

Dziś cena butów jest nieco wyższa, ale ich jakość również z roku na rok zostaje ulepszana. NB to już nie buty do biegania, ale designerskie casualowe obuwie. Niewielkie rodzinne przedsiębiorstwo przekształciło się w globalną markę ze sklepami na całym świecie. Komfort, wygoda i charakterystyczny design zostały jednak niezmienne.

Share this post
.