Onitsuka Tiger

Onitsuka Tiger – pod tą nazwą kryje się japoński producent sprzętu oraz obuwia sportowego, przeznaczonego dla rozmaitych dyscyplin. Jest to przede wszystkim piłka nożna, tenis, squash, krykiet, golf, zapasy, lekka atletyka, siatkówka, a także bieganie. To właśnie profesjonalne obuwie do biegania przyniosło firmie największą sławę i chwałę.

Początki marki.

Działalność firmy rozpoczęła się w 1949 roku. Wtedy właśnie jej założyciel, Kihachirō Onitsuka zajął się produkcją obuwia do gry w koszykówkę w swoim rodzinnym mieście. Na tym jednak nie poprzestał i starał się rozszerzać asortyment firmy. Niedługo potem do oferty włączał po kolei kolejne dyscypliny sportowe, a od lat 50′ XX.wieku obuwie Onitsuka używane jest nieustannie na całym świecie, przez zawodników wielu dyscyplin.

Mexico 66 sztandarowy produkt marki.

Przełomowym momentem w działalności firmy okazało się stworzenie modelu Mexico 66, z charakterystycznymi, krzyżującymi się na bokach paskami. Znak ten zresztą stał się rozpoznawczy dla marki, a wszystkie buty są nim sygnowane po dziś dzień. W 1977 roku firma wraz z GTO oraz JELENK połączyły siły, tworząc ASICS Corporation, jednak mimo tego modele produkowane przez Onitsuka Tiger nie zmieniły się i sprzedawane są pod tą właśnie marką.

Share this post
.