Volcom

Volcom to marka lifestylowa, zajmująca się projektowaniem, sprzedażą oraz dystrybucją produktów przeznaczonych dla świata sportów na desce. W głównej mierze firma zajmuje się produkcją odzieży, obuwia, akcesoriów oraz pokrewnych produktów, dedykowanych przede wszystkim młodym, aktywnym osobom – zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

Historia marki.

Siedziba firmy znajduje się z Costa Mesa w Kalifornii, a jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny kamień znajdujący się w logo. Prezesem firmy jest Todd Hymel, a powstała ona w 1991 roku, po wycieczce na snowboard dwóch przyjaciół: Richarda Woolcotta i Truckera Dawg’ea. Pierwszy sklep detaliczny firmy otwarty został w 2002 roku w Los Angeles – od tej pory rozwój firmy przybrał szybkie tempo, a kolejnych siedem sklepów powstało w Stanach Zjednoczonych, a następnych sześć w Kanadzie.

Renoma marki.

Volcom to firma znana na całym świecie – poza Ameryką, posiada także wiele sklepów detalicznych, między innymi we Francji, Indonezji, Republice Południowej Afryki, a także w Anglii, Niemczech i Portugalii.

Share this post
.